KÁVA BRAZIL SANTOS

Kávová zrna z této země jsou na světovém trhu označována jako „Brazils“ a vyhledávána zejména pro svou jemnou, plnou a mírně ovocnou chuť, ale pravdou je, že se dnes věci v Brazílii mění. Je zde velký tlak na obnovení Brazílie jako země s velmi vysokou kvalitou kávy. Někdy sice snaha dojde naplnění, ale obvykle se jedná obyčejnou až podřadnou a špatně rostlou arabiku. Je zde obrovský rozdíl mezi pěstitelskými oblastmi a také šálek od šálku je jiný...

Brazílie

Brazílie je bezpochyby králem kávy, jak o tom zpívá Frank Sinatra – v Brazílii mají neskutečné množství kávy (they’ve got an awful lot of coffee in Brazil – The Coffee Song). Je to největší producent jemně pražené arabiky – až 35% kávy na světovém trhu pochází právě z Brazílie.

Jsou zde totiž mimořádně příznivé podmínky pro pěstování kávovníků a také leží na třech nejdůležitějších klimatických pásech pro pěstování kávy. Téměř tři čtvrtiny z její celkové produkce pochází od drobných zemědělců.

Příchuť kávy

O brazilské Santos se ochutnavači vyjadřují jako o velmi vyváženém, mírně kyselém šálku nejlepší kávy z oblasti. Doušek je lemován nádherným vyváženým tělem a chutí celé kávy, nic ohromujícího ale zároveň nic nedostatečného anebo chybějícího. Když je upražená do správné míry, jde o kávu jemnou s mírnými tóny.

Cena kávy

50g: 60 Kč
100g: 77 Kč
200g: 155 Kč
400g: 277 Kč
800g: 512 Kč
1200g: 694 Kč

Porcované čaje

ČAJ NATURAL BLACK (PIERE POIVRE)

Speciální edice velmi oblíbeného Přírodního čaje z ostrova Mauritius, čaj Natural Black je dodáván ve speciálním balení. Čaj je balen a pěstován na ostrově Mauritius na čajových plantážích, které jsou v nadmořské výšce vyšší než 100m. Balení obsahuje 25 sáčků.

Cena čaje

94 Kč

Uvedené ceny jsou bez DPH.

Objednávku kávy a čaje můžete uskutečnit přes náš formulář připsáním do vzkazu, nebo na e-mailu info@jelenipramen.cz.